top of page
CW0nTz6ybYQ.jpg

ПРОЦЕДУРА ДАЧІ КРОВІ


Реєстратура

Приходячи давати кров не забудьте взяти з собою документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина України або документ про тимчасову реєстрацію, якщо з моменту реєстрації пройшло не менше півроку, посвідчення особи для військовослужбовців).

У реєстратурі Ви отримаєте анкету з питаннями про Ваше здоров'я. Під час заповнення анкети не поспішайте, спокійно продумайте відповідь на кожне питання.

Заповнена Вами анкета є важливим документом при оцінці стану Вашого здоров'я. Нашим завданням є з'ясувати, чи буде кроводачи безпечна для Вашого здоров'я, а також для пацієнта, якому буде зроблено переливання крові.
Вся інформація про донора конфіденційна!

 

Медогляд

На медогляді лаборант визначає за взятою з пальця краплі крові:
• у первинного донора - групу крові і рівень гемоглобіну в крові;
• у повторного донора - тільки рівень гемоглобіну в крові.
Також вимірюється артеріальний тиск і пульс.

Медичний працівник переглядає Вашу анкету та при необхідності задає додаткові питання щодо здоров'я і способу життя. Потім медпрацівник попросить Вас підтвердити підписом ясність всіх питань і чесні відповіді на них, добровільне бажання дати кров, а також впевненість у тому, що Ваша кров безпечна для пацієнта. При виникненні питань або сумнівів обов'язково порадьтеся з нашим медичним працівником.

На основі отриманих даних медичний працівник вирішує, можете Ви давати кров чи ні.

Індивідуальні вимоги до медичного обстеження донорів

Активні донори крові і її компонентів обох статей представляють:
• кожні півроку - медичну довідку амбулаторно-поліклінічного закладу за місцем проживання або за місцем прикріплення із зазначенням перенесених за минуле півріччя захворювань;
• 1 раз на рік - дані лабораторно-клінічного аналізу сечі, рентгеноскопічного (або флюорографічного) обстеження органів грудної клітини, електрокардіографії;
• кожні 3 місяці-довідку про відсутність контакту по гепатиту А
• кожні 6 місяців-довідку про відсутність контакту з гепатитів В і С;
• при кожному зверненні для дачі крові-довідку про відсутність контакту з іншим інфекційним захворюванням.

Активні донори - жінки, щорічно подають довідку про гінекологічному статусі на день видачі довідки (перенесені захворювання, оперативні втручання, пологи, відсутність вагітності).

У донорів плазми при первинному, до дачі плазми, клініко-лабораторному дослідженні крові додатково до визначення рівня гемоглобіну в крові і групи крові, досліджуються її показники:
• кількість тромбоцитів і ретикулоцитів;
• зміст загального білка в сироватці крові - білкові фракції сироватки крові.

 При повторних дачах плазми додатково визначають:
• швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ);
• кількість лейкоцитів;
• білкові фракції сироватки крові (після кожних 5-ти плазмаферезу).

    Обстеження донорів перед даванням крові та її компонентів, а також всі етапи заготівлі крові та її компонентів здійснюються тільки з використанням стерильних витратних матеріалів і гемоконтейнеров одноразового використання, що виключають можливість зараження донора.

 Вся заготовлена донорська кров та її компоненти в обов'язковому порядку обстежуються на:
- наявність антитіл та антигену до вірусів імунодефіциту людини ВІЛ-1 і ВІЛ-2;
- наявність антигену вірусу гепатиту В;
- наявність антитіл до вірусу гепатиту С;
- наявність антитіл до збудника сифілісу;
- проводиться біохімічний аналіз крові;
- повторно досліджується кров на групову приналежність, резус-фактор, Kell-антиген.
     Для проведення зазначених досліджень застосовуються тільки найсучасніші методи досліджень.

Всі донори, у яких в крові виявлені (або запідозрено їх наявність) віруси перерахованих інфекцій, інформуються про стан здоров'я і вони підлягають обов'язковому безкоштовному поглибленого обстеження.
Конфіденційність отриманої інформації про стан здоров'я донора гарантується.

Медичне обстеження донора перед даванням крові та її компонентів і видача довідок про стан його здоров'я здійснюються безкоштовно.

Кроводачі

До дачі крові радимо Вам випити склянку води або соку - це забезпечить хороше самопочуття після кроводачи.

Кроводачи відбувається в напівлежачому положенні. Руку донора дезінфікують і пунктируют в місці ліктьової вени. У мішок для забору крові беруть 450мл, в пробірки для аналізів - приблизно 20мл крові. Процедура кроводачи триває 5-10 хвилин.

Після процедури медсестра накладає на місце пункції пов'язку, яку не слід знімати протягом чотирьох годин. Після кроводачи радимо відпочити хвилин 10, набратися сил, випити сік, чай або кава з печивом.

Не лийте воду на місце пункції протягом чотирьох годин після кроводачи. Відвідування спортзалу, а також будь-яку іншу фізичну навантаження відкладіть на інший день.

     

bottom of page